Fare North 2024

Etap: 24.2

Trasa rejsu: Brest – Oban (11.05.2024 – 25.05.2024)Termin:
od 2024.05.11 do 2024.05.25
Czas trwania:
14 dni
Ilość mil morskich:
653 (średnio 47 na dzień)
Skipper:
Robert Wierzbicki
Kontakt ze skipperem:
+48 601 406 072, email: r.wierzbicki.12@gmail.com
Wolnych miejsc:
---

Podczas rejsu będziesz mieć okazję odkryć urokliwe miejsca, fascynujące krajobrazy i różnorodne kultury.


  1. Brest, Francja: Urokliwe miasto portowe w Bretanii, znane ze swojego militarystycznego dziedzictwa i pięknych wybrzeży. Możesz odwiedzić Zamek Brest, Muzeum Morskie i cieszyć się klimatem tej nadmorskiej miejscowości.
  2. Dublin, Irlandia: Stolica Irlandii i miejsce bogate w historię, kulturę i rozrywkę. Zwiedzając miasto, możesz odwiedzić zabytkowe dzielnice takie jak Temple Bar, zobaczyć Trinity College z Księgą Kells oraz cieszyć się tradycyjną irlandzką muzyką w pubach.
  3. Wyspa Man: Ta tajemnicza i malownicza wyspa o bogatej historii może zaoferować wiele fascynujących miejsc. Możesz zwiedzić Castle Rushen, Laxey Wheel (największe koło wodne na świecie) oraz cieszyć się urokami wybrzeża.
  4. Glasgow, Szkocja: Glasgow to dynamiczne miasto w Szkocji, które słynie z kulturalnej sceny, architektury i historii. Możesz odwiedzić Galerię Sztuki Kelvingrove, spacerować po ulicach pełnych pięknych budynków i cieszyć się szkocką gościnnością.
  5. Żeglarstwo i morze: Podczas rejsu będziesz miał okazję doświadczyć autentycznego życia na morzu, doskonaląc umiejętności żeglarskie, w tym pływy i silne prądy morskie.
  6. Przyrodnicze piękno: W trakcie rejsu napotkasz różnorodność przyrody, od otwartego oceanu po malownicze wybrzeża i wysepki. To doskonała okazja do obserwowania ptaków morskich i innych zwierząt w ich naturalnym środowisku.
  7. Kulinarna podróż: Każde miejsce, które odwiedzisz, będzie miało swoje specjalności kulinarne. Możesz skosztować tradycyjnych potraw, takich jak irlandzki stek z Guinnessem czy szkocka zupa cebulowa.
  8. Lokalne festiwale i wydarzenia: W zależności od terminu podróży, możesz mieć okazję uczestniczyć w lokalnych festiwalach, koncertach lub wydarzeniach kulturalnych, co z pewnością wzbogaci Twoje doświadczenie.
  9. Zwiedzanie portów: Każde miasto portowe ma swoją unikalną atmosferę i atrakcje. Będziesz miał szansę zanurzyć się w lokalnych zwyczajach, kulturze i poznawać ludzi.
  10. Spektakularne widoki: Rejs jachtem pozwoli Ci na podziwianie spektakularnych zachodów słońca nad morzem, widoków na horyzont i poczucia wolności na otwartym oceanie.


14-dniowy rejs jachtem na trasie Brest – Dublin – Wyspa Man – Glasgow zapewni Ci niezapomniane przygody, możliwość odkrywania różnorodnych kultur i krajobrazów oraz unikalne doświadczenie życia na morzu.

Wróć do opisu wyprawy